Je Marc Marquez největším motocyklovým jezdcem všech dob?

Rozhodně patří k nejlepším, ale usadit se na jednom z největších jezdců všech dob je vždy sporné, protože technologie a okolnosti se mění.

Pokud jde o mistrovství světa, je v současné době na 8. místě v celkovém pořadí (včetně nižších tříd mistrovství světa), za Giacomem Agostinim, Angelem Nieto, Valentinem Rossi, Mikem Hailwoodem, Carlem Ubbiali, Johnem Surteersem a Philem Readem.

A stejně jako Jim Redman a Geoff Duke.

Někteří z těchto jezdců závodili v době, kdy polovina pole v jakékoli třídě pravděpodobně zemřela při závodních nehodách před koncem sezóny, a byli schopni soutěžit ve více třídách ve stejný den.

V současném poli má stále 3 tituly MotoGP / 500cc za Valentinem Rossi. Ačkoli vzhledem k délce Rossiho kariéry, má Marquez ještě dlouhou dobu na to, aby to dokázal.

Pak máte lidi jako Mick Doohan, který byl extrémně dominantní po dobu 5 let v řadě v GP 500 ccm, ale nikdy ve skutečnosti nenastoupil v menších třídách a byl pravděpodobně na motocyklu mnohem těžší jezdit.

Pokud jde o vítězství v událostech světového šampionátu, je na 6. místě za Agostinim, Rossi, Neitem, Hailwoodem a Jorgem Lorenzem.

Takže opět je tam nahoře, ale má 66 vítězství ve srovnání s 122 pro Ago, 115 pro Rossi, 90 pro Nieto a 76 pro Hailwood.

Pak existují další disciplíny. Světová superbike měla Jonathana Rea a Carla Fogartyho. Ani jeden z nich neměl skutečnou šanci trvale ukázat svůj potenciál u praktických lékařů.

Z jezdců TT by tam byl Joey Dunlop. Ale poté, co byl TT vyřazen jako událost Grand Prix, se z hlediska jezdců vyvinul něco úplně jiného.

Pak jsou tu zkoušky motocyklů - Jordi Tarres - 7krát šampion, Dougie Lampkin 7krát, Toni Bou - 10krát.

Motokros, ať už je to Ricky Carmichael nebo Stefan Everts. Jezdci na ploché dráze jako Tony Rickardsson atd.

Snadno by tedy mohl být největším závodníkem MotoGP / okruhu současné generace, ale srovnávat ho s jinými velikány z minulosti a různých disciplín je do značné míry nemožné ...