Proč nejsou motocyklové závody populárnější ve státech jako v Evropě?

To je docela dobrá otázka. Přestože se zde ve státech motocykly staly populárnějšími, velká část této popularity je u jezdců Harley. Dnešní jezdci Harley opravdu nemají moc zájem o roadracing. Koneckonců, máme Nascar, ten vysokorychlostní průvod, který obíhá v kruhu. Lidé, kteří se zajímají o automobily, nemají ani tušení o takovém výkonu, jaký má i sériový motocykl. Jednou jsem viděl televizní pořad s názvem Pinks. Má 1 odborníka a 2 hosty. Cílem je předpovědět, jak dlouho bude vozidlo trvat 1/4 míle od stojícího startu. Všichni 3 soutěžící si byli při odhadování výkonu automobilu celkem blízcí. Poté byly nahoře 2 sériové motocykly. Jedním z nich byla Honda CBR1000r. Druhým byl Suzuki GXSR1000. Všichni tři soutěžící uhodli čas o délce 1/4 míle delší než 25 sekund. Když obě kola běžely do 10 let, na jejich tvářích došlo k velkému šoku.

Pokud někdo chce vidět vzrušující motoristický sport, stačí sledovat AMA nebo World Superbike nebo MotoGP nebo možná nejvíce vzrušující ze všech ročních silničních tras na ostrově Mann. Nyní je to intenzivní.