Jak daleko půjde motocykl na benzinové nádrži?

Jak dlouhý je provázek?

Různá kola mají různé rozsahy - motory mohou být velmi skromné ​​nebo extrémně žízeň podle toho, jak jsou vyladěny

Můj první motocykl byl Royal Enfield Crusader Sport 1960cc z roku 250 (téměř totožný s tímto příkladem z roku 1957 na obrázku) který byl schopen dosáhnout skutečných 100 mil na galon a měl palivovou nádrž 4 1/2 galonu - maximální rychlost přibližně 96 mph

takže můj dojezd byl asi 450 mil na jedné nádrži (3 nebo týdny na koni mezi náplněmi, i když jsem v nádrži obvykle jen občas zabouchl pětku

Před několika lety jsem si koupil svůj první Harley - Sportster s objemem 1995 ccm z roku 883 s hloupou arašídovou nádrží o objemu 1.1 galonu - schopný dosáhnout něco přes 30 mil za galon, ať už je jízda jemná nebo nemilosrdná.

Dojezd = maximálně 55 - 65 mil, což bylo méně než 45 minut na plný plyn

maximální rychlost - kolem 115 mph

Silniční závodní kola nebo motocykly MotoCross pojedou s dostatečným množstvím paliva k dokončení jednoho závodu - takže někdy mohou nést jen několik pint (1 nebo 2 litry) paliva - dost na to, aby vydrželi 10 nebo 15 kol nebo jakákoli může být vzdálenost závodu být.

Závodní motocykly MotoX mají nízkou rychlost pro maximální zrychlení - maximální rychlost pravděpodobně kolem 85 - 90 mph

Silniční závody - Senior TT na ostrově Man každý rok projede 6 kol horské dráhy (37.5 mil na kolo), takže každý jezdec musí jednou nebo dvakrát zatáhnout do boxů, aby získal palivo, a obecně bude mít nové zadní kolo namontováno jednou během závodu 225 mil.

Maximální rychlost - přibližně 185 mph

Rekord na kolo pro třídu Senior TT je 16 minut a 42.778 sekundy průměrná rychlost 135.452 XNUMX mph (217.989 km / h) nastavený Peterem Hickmanem během závodu Senior TT v roce 2018

3 kola x 37.5 mil = minimálně 112.5 mil na nádrž (v opačném případě bude jezdec tlačit na kole rovnou dolů - závody byly tímto způsobem ztraceny)

Legendární Michael Dunlop (jeden z úžasných bratrů Dunlopů, synové Joeye Dunlopa) prudce zrychlující ze zatáčky na TT